Znajdź nas na Facebook'u
Z myślą o Twoim
podniebieniu...
Skup i sprzedaż mięsa z kurczaka, mięsa z indyka | Deteem – Danuta Szpurtacz | Niecodzienne i miłe odwiedziny
Skup i sprzedaż mięsa z kurczaka, mięsa z indyka | Deteem – Danuta Szpurtacz | Niecodzienne i miłe odwiedziny

Niecodzienne i miłe odwiedziny

06-09-2018
Niecodzienne i miłe odwiedziny

Początek września dla DETEEM to okres wytężonej pracy. Niemniej, na terenie naszej siedziby umiejscowionej w Kowalewie doszło do ciekawego spotkania.

Nasze mury odwiedził Roman Olejnik, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie. To człowiek, który o gastronomii wie niemal wszystko. Praktyk, wieloletni nauczyciel oraz twórca rozmaitych potraw skorzystał z zaproszenia Danuty Szpurtacz, właścicielki DETEEM oraz jej męża. – Wraz z mężem mamy spore powiązania ze szkołą, która przez lata słynęła ze znanego w całym kraju technikum mięsnego – mówi D. Szpurtacz. – Osobiście pobierałam edukację w „Dwójce”. Ponadto małżonek przez lata był nauczycielem w popularnym „Mięśniaku”, piastując także stanowisko kierownika szkolenia praktycznego.

Dyrektor Olejnik zwiedził zakład produkcyjny, rozmawiał z załogą oraz osobiście zabrał się za czynności związane z obróbką mięsa, zajmując się m.in. wycinaniem kości z udka kurczaka. Musimy przyznać, iż nasz Gość wykazał się nie lada zdolnościami. – Jak na mistrza w swoim fachu przystało, pracę wykonywał zarówno szybko jak i dokładnie – dopowiada właścicielka DETEEM. A jak wizytę wspominać będzie dyrektor Olejnik? – Z przyczyn zawodowych, bardzo cieszę się, iż mogłem zobaczyć, jak wygląda rozbiór drobiu w dobrze prosperującej firmie – stwierdził nasz Gość. – Przyznam, iż jestem pod wrażeniem, że tak duże ilości mięsa – liczone w tonach – można przerabiać tak niewielką liczbą pracowników. Głównym celem było jednak omówienie możliwości współpracy, która może dotyczyć naszych uczniów, kształcących się na kierunkach gastronomicznych. Cieszy mnie, iż nasza młodzież ma możliwość „podglądania” zawodowców, jak również może podjąć pracę dorywczą w weekendy lub podczas okresów wakacyjnych. Pracujemy również nad tym, by uczniowie mogli w przyszłości być odsyłani na praktyki zawodowe do firmy DETEEM.

My również mamy nadzieję, iż w niedalekiej przyszłości nasza współpraca nabierze rumieńców.
(DETEEM)